I. LIQUI MOLY Rallycross Show 2015

27. 6. 2016

I. LIQUIMOLY Rallycross Show 2015

12.9.2015

Historicky první RC Rallycross byl odstartován v sobotu 12.9. v LIQUI MOLY RC Rally Aréně v Branticích u Krnova. Na start se přihlásilo 18 soutěžících na samotný závod přijelo 17. jezdců. Odhlásil se Filip Horáček ,který při testovaní poškodil řízení svého Subaru. V dopoledních hodinách absolvovali závodníci volné seznamovací jízdy při těchto jízdách si soutěžící najížděli stopu a mechanici nastavovaly setupy závodních speciálů. Po volných jízdách přišly na řadu volné rozjížďky na kterých se soutěžící seznamovaly s hromadným startem a jízdou na 6 kol.

V 11.30 odstartovala série 5 kol rozjížděk do kterých startovalo 4 nebo 5 závodních speciálů. Samotné rozjížďky byly bodovány 3,2,1,0 body ze kterých bylo sestaveno průběžné pořadí, ze kterého byly soutěžíci nominováni do jednotlivých finálových jízd.

Pořadatel rozdělil soutěžící do dvou skupin Super Cars 13. jezdců a Super Cars Junior 4 jezdci.

3. nejúspěšnější jezdci po pěti rozjížďkách SUPER Cars byly. 1.Ondra Klich vyhrál 4 rozjížďky a získal 13 bodů, 2. byl Jan Košík který vyhrál 3 rozjížďky a získal 12 bodů, a na 3 místě dokončil Jan Šmarda který vyhrál 2 rozjížďky a do finálových jízd si odvážel také 12 bodů. V Juniorech byl nejúspěšnější domácí Oliver Záviš ,který vyhrál všech 5 rozjížďěk a získal 15 bodů.

do Finále C nastoupilo 6 jezdců z průběžného pořadí ( 7 až 12 místo ) kdy první tři s Finále C postoupili do Finále A